ورزش درمانی
ورزش درمانی چیست و چه اهدافی دارد ؟
فوریه 5, 2019
درد زانو
نشانه های ظهور آرتروز زانو در شما
فوریه 9, 2019

هر چیزی که باید درباره پیلاتس بالینی بدانید

سلام در خدمت شما هستم با یک مقاله در مورد پیلاتس بالینی، امیدوارم این آموزش مورد استفاده واقع بشه و نهایت استفاده رو از اون ببرید.

شروع آموزش رو با یک سوال شروع میکنم:

آیا می خواهید سرعت خود را افزایش دهید؟ تحقیقات علمی و تخصصی راهکاری را به شما نشان می دهد به نام پیلاتس بالینی.

شرح مطلب:

پیلاتس بالینی یک شکل از Pilates است که در آن تمرکز بر روی حالت چهره، تقویت مغز، تمرکز، تعادل، کنترل، قدرت و انعطاف پذیری است. پیلاتس بالینی توسط Physios معرفی و اجرا شده است که به عنوان یک ابزار توانبخشی معتبر و یک واسط ورزشی موثر برای بهبود عملکرد به ویژه در کاهش درد و ناتوانی مرتبط با ستون فقرات گردن و کمر مورد استفاده خواهد بود.

به تازگی در تاریخ آوریل 2018 طرحی به اجرا در آمد که در آن 16 نفر از دونده های حرفه ای به معرض آزمایش پیلاتس گذاشته شدند، نتایج بدست آمده در آزمایش این را نشان می داد که تاثیر پیلاتس حتی در کم کردن زمان دویدن در یک مسابقه دو میدانی هم موثر است، یعنی پیلاتس بالینی نشان می دهد که یک برنامه ورزشی موثر، برای بهبود عملکرد، کنترل موضعی و قدرت بدنی بیشتر بسیار مفید فایده است.

در این آزمون که دو گروه از دوندگان با تجربه در آن شرکت داشتند (یک گروه پیلاتس و یک گروه غیر پیلاتس) یک برنامه 12 هفته ای را اجرا کردند. به این صورت که گروه شماره1 پیلاتس را 2 بار در هفته و به مدت یک سال اجرا کرد. نتایج حاصل از آزمایش، نشان دهنده بهبود قابل ملاحظه ای در آزمایش 5km در گروه Pilates است که به طور متوسط ​​2.4 دقیقه بهبود می یابد. در مقایسه، گروه غیر پیلاتس تنها به مدت 0.9 دقیقه در آزمایش 5 کیلومتر بهبود یافته است.

اگر چه این مطالعه تنها با 16 نفر در هر گروه انجام شد، اما نتایج آن واقعا امیدوار کننده بود. بنابراین من اعتقاد دارم که پیلاتس های مبتنی بر تجهیزات ممکن است پیشرفت های بیشتری را در زمینه بهبود عملکرد ارائه دهند.

چنانچه مطلب طولانی بود عذر خواهم و امیدوارم که توانسته باشم منظورم رو واضح به شما رسونده باشم چنانچه هر گونه سوالی در مورد این مطلب بود تیم پشتیبانی ما در خدمت شما هست و پاسخگوی سوآلات شما میباشد.

تهیه و تنظیم: تیم پشتیبانی فیزیوتراپی ابراهیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *