football
دو تمرین هوازی با آسیب دیدگی بسیار کم برای بدن
فوریه 10, 2019
دویدن
چهار مزیت دویدن در مسیر ناهموار
فوریه 10, 2019

صدای تق تق زانو …. آیا واقعا بد است ؟!!

زانو درد

سوال رایجی که در کلینیک ما پرسیده میشود این است: "چرا وقتی خم می‌شوم زانوی من تق تق (صدا) می‌کند؟"  افراد اغلب صدای مفصل را با داشتن یک سطح استخوانی فرسوده مرتبط می‌دانند و بنابراین نگران آسیب بیشتر به زانو هستند.

دلایل زیادی برای این صدای زانو وجود دارد. این می‌تواند ناشی غضروف، و / یا ساختارهای مشترک که در برابر یکدیگر، crepitus یا کاویتاسیون دست و پنجه نرم می‌کنند باشد.

از آنجا که بیشتر در مورد زانوی خود یاد می‌گیریم، متوجه شدیم که گاهی اوقات تق تق(صدا) ممکن است چیزی کمی جدی باشد، مانند cavitating سیال درون مفاصل. بگذارید کمی بیشتر توضیح دهم که چرا این چیز بدی نیست.

اکثر اوقات، وقتی یک زانو تق تق (صدا) می‌کند به این دلیل است که در داخل مفصل مایع افزایش‌یافته است.

سیال وسیله‌ای است که در آن مواد مغذی به سازه‌های مشترک که هیچ جریان خون ندارند، حرکت می‌کنند. شما می‌توانید این را به عنوان داشتن توانایی بیشتر برای هیدرات کردن و تغذیه مفاصل تصور کنید. هنگامی که زانوی خود را خم می‌کنید، یک تفاوت فشار بین یک قسمت از مفصل و دیگری ایجاد می‌کنید و باعث می‌شود که مایعات در داخل آن حرکت کنند. زمانی که فشار ایجاد می‌شود، یک "صدا" یا "ترک" ایجاد می‌کند که ثابت شده‌است بی‌خطر است. این را cavitation می‌نامند.

در حقیقت تنها آسیب در این سناریو این است که اگر یک بیمار با یک تق تق (صدا) روی زانو فکر می‌کند یک تق تق (صدا)  به این معنی است که آن‌ها به زانو آسیب می‌زنند و از انجام تمریناتی که شامل آن پا می‌شود خودداری می‌کنند.

به عنوان یک راهنمای کلی، اگر هیچ دردی وجود نداشته باشد، یا اگر در اثر تق تق (صدا)  کردن احساس بی‌ثباتی نداشته باشید، به احتمال زیاد هیچ آسیبی به شما وارد نمی‌کند، و این خوب است که فعال باشید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *