هر چیزی که باید درباره پیلاتس بالینی بدانید
فوریه 9, 2019
football
دو تمرین هوازی با آسیب دیدگی بسیار کم برای بدن
فوریه 10, 2019

نشانه های ظهور آرتروز زانو در شما

درد زانو

آرتروز زانو در آقایان

آرتروز زانو در افراد مختلف نشانه های متفاوتی دارد. در مطالعه های اخیر پژوهشگران نشان داده شده است که درصد ابتلا به آرتروز در خانمها بیشتر از آقایان است.

 معمولا نشانه آرتروز زانو در آقایان از سن ۳۵ سالگی شروع می شود و با توجه به شغل،نوع محل زندگی، دارا بودن بیماری زمینه ای یا نه ،داروهای مورد استفاده، ورزشکار بودن یا نه و وزن وی زمان بروز نشانه های اولیه متفاوت است. برای مثال در آقایانی که برای مدتی ورزش حرفه ای کرده باشند،به علت آماده بودن مفاصل و عضلات،علایم تخریب مفصلی در آنها دیرتر پدیدار آمده و حتی ممکن است خیلی به مقدار کم آنرا تجربه کنند.

اما مشاغل سنگین و اضافه وزن و نیز مصرف سیگار و مشروبات الکلی بدن را بسیار ضعیف کرده لذا کلسیم بیشتری از دست رفته که در نتیجه باعث ایجاد آرتروز و بیماریهایی همراه مثل پوکی استخوان خواهد شد.

آرتروز زانو در بانوان

آرتروز زانو یکی از دردهای مفصلی است که در خانمها بیشتر از آقایان بروز میکند.شاید یکی از مهمترین دلایل آن،هورمونهای زنانه هستند.

زمانی که سطح این هورمونهای جنسی بخصوص در دوره ی یائسگی پایین می آید،مواد معدنی و کلسیم بدن به صورت ۳ برابر قبل از بدن دفع میشود.همین موضوع باعث میشود که در زنان بعد از سن یائسگی ما شاهد بروز انواع بیماریها و اضافه وزن باشیم.همین اضافه وزن و کمبود مواد معدنی،باعث فشار زیادی روی مفصل زانو شده تا حدی که در مراحل پیشرفته حتی تغییر شکل در زانو را نیز مشاهده میکنیم.

از نشانه آرتروز زانو در بانوان میتوان به درد،محدودیت حرکتی، سختی در حرکات بخصوص راه رفتن و تغییر وضعیت، تورم داخل و خارج مفصلی ،کاهش تعادل و در مراحل پشرفته ایجاد زانوی پرانتزی اشاره کرد.بهترین روشها برای جلوگیری از پیشرفت از دست دادن مواد معدنی.

درمان آرتروز زانو

آرتروز زانو بیماری است که روش های مختلفی برای درمان آن وجود دارد که به آن ها اشاره میکنیم :

1.جراحی

2.تعویض مفصل زانو

3.پیوند غضروف

4.دارو

5.کاهش وزن

6.ورزش و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *