جلوگیری از آرتروز: چه کاری می توانید انجام دهید؟
ژانویه 19, 2019
ورزش درمانی
ورزش درمانی چیست و چه اهدافی دارد ؟
فوریه 5, 2019

سه راه برای مراقبت از سلامت استخوان ها

استخوان های ما یک عضو زنده هستند که بدن ما را با یک اسکلت سخت ارائه می دهد که به شکل های، ساختار و محافظت از اندام های داخلی ما می دهد. این استخوانها از هر دو کلاژن و کلسیم تشکیل شده که هر دو انعطاف پذیری و قدرت را به ما می دهند. آنها به طور مداوم خود را بازسازی می کنند، هر دو شکستن استخوان قدیمی و ایجاد استخوان جدید است.

تشکیل استخوان در ابتدا به عنوان یک جنین شروع می شود و در اواخر دوران نوجوانی یا زودرس بالغ می شود. در طول این زمان مهم است حداکثر رساندن توده استخوانی ما (حداکثر اندازه و قدرت استخوان های ما) باشد. در حالیکه ژنهای ما در تعیین حداکثر توده استخوانی نقش دارند، آنچه که ما می خوریم و اینکه چگونه ورزش می کنیم، سطح شما را تغییر می دهد. فضای زمانی محدودی وجود دارد که در آن می تواند تحت تاثیر قرار گیرد. بهترین زمان برای ساختن توده استخوانی در طول سالهای رشد ما است؛ زیرا بیشتر مردم در اوج خود در حدود 20 یا 30 سالگی خود را می رسانند.

در 40 سالگی، استخوان ما شروع به کاهش می کند. این اجتناب ناپذیر است، اما ما می توانیم میزان آن را با حفظ سالم و اطمینان از اینکه کلسیم ما در رژیم غذایی ما کافی است، به میزان کافی ویتامین D برای جذب و انجام تمرین مناسب انجام می دهد.

کلسیم :

99 درصد از کلسیم بدن در استخوان یافت می شود. کلسیم نه تنها برای حفظ قدرت استخوان ها و ایجاد استخوان جدید بلکه برای حفظ قلب، عضلات، خون و اعصاب نیز ضروری است. استخوان ها بدن "کلسیم" "بانک" بنابراین اگر شما به اندازه کافی کلسیم را مصرف نکنید، بدن خود را از استخوان های شما خارج می کند تا کلسترول را بالا ببرد. اگر این روند ادامه یابد، به آرامی تراکم استخوان کاهش می یابد.

استئوپروز استرالیا توصیه می کند بهترین راه برای دریافت کلسیم به اندازه کافی از طریق مصرف غذای غنی از کلسیم باشد. سطح که نیاز دارید متفاوت است بسته به مرحله زندگی. جذب کلسیم در حال افزایش است و شما باید کلسیم را برای حفظ سطح کافی مصرف کنید.

ما کل کلیم را که ما می خوریم جذب نمیکنیم، اما دلیلی وجود دارد که می تواند منجر به نارسایی مصرف شود. سطوح پایین ویتامین D، مقدار زیادی کافئین یا الکل، رژیم های خاص و یا شرایط پزشکی می تواند میزان جذب کلسیم را کاهش دهد.

 

ویتامین دی

ویتامین D به بدن کمک می کند که کلسیم را جذب کند. در حالی که این می تواند از رژیم غذایی و مکمل ها جذب شود، نور خورشید (قرار گرفتن در معرض UV-B-Ultraviolet) شایع ترین منبع است. به طرز چشمگیری میزان نوردهی خورشید مورد نیاز هنوز هم نسبتا کم است، اما این می تواند بسته به نوع پوست شما یا فصل متفاوت باشد.

در حال حاضر شما ممکن است تعجب کنید که چگونه شما موفق به گرفتن مقدار UVB به اندازه کافی برای تولید ویتامین D بدون افزایش آسیب پوست شما. استئوپروز استرالیا و شورای سرطان هر دو توصیه می کنند که از نور خورشید در هنگام ظهور سطح UV 3 یا بالاتر جلوگیری شود. تعداد دفعاتی که می خواهید در آن صرف کنید، با مکان و فصل بسیار متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *