مزایای ورزش در این روزهای زمستان
ژانویه 19, 2019
سه راه برای مراقبت از سلامت استخوان ها
ژانویه 19, 2019

جلوگیری از آرتروز: چه کاری می توانید انجام دهید؟

شما همیشه می توانید از آرتروز جلوگیری کنید. بعضی از علل، مانند افزایش سن، سابقه خانوادگی و جنسیت (انواع مختلفی از آرتروز در زنان شایع تر هستند) از کنترل شما خارج می شوند.

بیش از 100 نوع مختلف از آرتروز وجود دارد. سه نوع اصلی عبارتند از استئوآرتریت (OA)، آرتریت روماتوئید (RA) و آرتروز پسوریازیس (PsA). هر نوع متفاوت است، اما همه دردناک هستند و می توانند منجر به از دست دادن عملکرد و تغییر شکل پذیری شوند.

چند عادت سالم وجود دارد که می توانید تمرین کنید تا خطر بروز مفاصل دردناک را در شما افزایش دهد. بسیاری از این شیوه ها مانند ورزش و خوردن رژیم غذایی سالم از بیماری های دیگر نیز جلوگیری می کنند.

خوردن ماهی

برخی از ماهی ها دارای اسیدهای چرب امگا 3، چربی غیر اشباع سالم هستند. امگا 3 دارای تعدادی از مزایای سلامتی است و می تواند التهاب را در بدن کاهش دهد.

مطالعه ای در سالن های بیماری های روماتیسمی نشان می دهد که زنان که به طور مرتب غذا می خورند خطر ابتلا به آرتروز روماتوئید را پایین می آورند. وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) توصیه می کند دو بار در هفته ماهی هایی با امگا 3 را مانند ماهی قزل آلا، ماهی قزل آلا، ماهی خاویاری و ساردین بخورند. ماهی های وحشی معمولا در ماهی های مزرعه ای توصیه می شود.

وزن خود را کنترل کنید

زانوها باید از وزن بدن خود حمایت کنند. داشتن اضافه وزن یا چاقی می تواند عوارضی واقعی برای آنها ایجاد کند. به گفته جان هاپکینز، اگر فقط 10 پوند اضافه وزن دارید، نیرویی که بر روی زانوی شما قرار می گیرد هر گام را با 30 تا 60 پوند افزایش می دهید.

زنان دارای اضافه وزن تقریبا چهار برابر احتمال ابتلا به استئوآرتریت زانو را نسبت به زنان دارای وزن سالم دارند. رژیم غذایی و ورزش میتواند وزن شما را به یک محدوده سالمتر تبدیل کند. 

ورزش

ورزش نه تنها استرس از وزن بیش از حد از مفاصل شما طول می کشد، بلکه عضلات اطراف مفاصل را تقویت می کند. این آنها را تثبیت می کند و می تواند آنها را از سایش و پاره شدن محافظت کند.

برای به حداکثر رساندن مزایای برنامه تمرین، فعالیت های هوازی متناوب مانند پیاده روی یا شنا کردن با تمرینات تقویتی. همچنین در بعضی از کشش ها اضافه کنید تا انعطاف پذیری و محدوده حرکاتتان حفظ شود.

از مفاصل خود محافظت کنید

با استفاده از تکنیک های مناسب در هنگام نشستن، کار کردن و بلند کردن می تواند به حفاظت از مفصل ها از سویه های روزمره کمک کند. برای مثال، هنگام برداشتن اشیاء، با زانوی و باسن خود - نه پشت خود را بلند کنید.

آیتم های نزدیک را به بدن خود منتقل کنید، بنابراین بر روی مچ های خود فشار زیادی وارد نکنید. اگر برای مدت طولانی در محل کار بایستید، اطمینان حاصل کنید که پشت، پاها و بازوها به خوبی پشتیبانی می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *