سندروم کوبیتال
سندروم کوبیتال(Cubital Syndrom)
فوریه 10, 2019
درمان پارگی رباط صلیبی جلویی
درمان پارگی رباط صلیبی جلویی
فوریه 26, 2019

ترمیم پارگی رباط صلیبی جلویی

پارگی رباط صلیبی

یکی از قسمت های مهم بدن زانو است که در طول زمان معمولا دچار آسیب های جدی ای خواهد شد و وقتی هم که بر اثر ضربه هایی که به آن در ساده ترین اتفاق ها مانند پریدن از جایی، بالا رفتن از سربالایی و هم در صانحه های تصادفی دچار آسیب می شود. رباط صلیبی جلویی یکی از قسمت های زانو است که موجب اتصال استخوان ران به استخوان درشت نی یا همان تیبیا می شود. اهمیت سالم بودن این رباط در میزان ثبات زانو شما و توانایی انجام حرکت های مختلف مشخص می شود. معمولا زمانی که پارگی رباط صلیبی جلویی رخ می دهد، فرد برای درمان بسته به شدت آسیب دیدگی می تواند از راهکار های مختلفی برای درمان استفاده کند. اگر رباط شما در صورت آسیب دیدگی به درستی درمان نشود ممکن است شکستن مفصل زانو را به همراه داشته باشد. به همین دلیل  در بسیاری از موارد برای درمان این پارگی باید از جراح ارتوپد کمک گرفت.

مرکز فیزیوتراپی ابراهیمی کلینیک فیزیوتراپی ابراهیمی با بهره گیری از کادری مجرب و با استفاده از بروزترین دستگاه های روز دنیا که به افرادی که به هر دلیلی دچار پارگی رباط صلیبی شده اند کمک کند تا توانایی های سابق جسمانیشان را به آنها بازگرداند.

 

پارگی رباط صلیبی

 

عملکرد رباط صلیبی جلویی چگونه است؟

قبلا گفته بودیم که این رباط یکی از اصلی ترین قسمت های زانوی شماست و به شما کمک خواهد کرد که توانایی انجام دادن حرکات مختلفی که مربوط به استخوان ران و زانو شما می شود را به خوبی و بدون حس درد انجام بدهید. پس زمانی که دچار آسیب دیدگی می شوید فرد نخواهد توانست که زانوی خود را بدون احساس درد حتی کمی تکان بدهد و یا به جلو و عقب حرکت دهد. زمانی که این رباط جلویی دچار صانحه و آسیب دیدگی بشود احتمال آسیب دیده شدن سایر غضروف های زانو و مفصل شما هم وجود خواهد داشت و به همین علت است که مراجعه کردن به یک پزشک متخصص ارتوپد از هر موضوعی مهم تر خواهد شد.

دلیل آسیب دیدگی رباط صلیبی جلویی چیست؟

رباط صلیبی جلویی زانو شما به طور معمول در ورزش های رقابتی زمانی که زانو به شدت میپیچد و خم شدن را به همراه دارد، دچار مصدومیت می شود. اما به طور کلی اگر زانوی شما به هر علتی که دچار تغییر جهت شدید و ناگهانی بشود، به احتمال زیاد پارگی رباط صلیبی جلویی اتفاق می افتد. برای مثال برخورد مستقیم با یک فرد و یا سقوط ناگهانی از یک پرتگاه به روی زمین، از عواملی است که احتمال پارگی رباط صلیبی شما را افزایش می دهد. از نشانه های آن هم این است که شما صدای غیر معمولی از زانوی خود می شنوید که با درد زیادی همراه است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *