آرتروز سالمندان
آرتروز زانو در سالمندان؛ بررسی خطرات
مارس 7, 2019
کمر درد
کمر درد؛ عوامل و علت ها
آوریل 16, 2019

از عوامل کمر درد

کمر درد

کمردرد، مشکلی شایع است که بسیاری از افراد در طول زندگی با آن روبه روخواهند شد. آمار نشان می دهد که 80درصد از افراد در دوران زندگی خود حداقل یک مرتبه به علت درد کمر به پزشک مراجعه می کنند. اگرچه علت کمر درد در بسیاری از بیماران ازطریق شکایت بیمار، آزمون های بالینی و آزمایشگاهی و همچنین تصویربرداری پزشکی قابل شناسایی خواهد بود.کمر درد

کمر درد

درد مزمن یا شدید کمر؟

درد کمر دو نوع است:

1-درد حاد که به طور ناگهانی شروع می شود و تا 6 هفته طول می کشد.

2-درد مزمن یا بلند مدت که بیش از سه ماه طول می کشد و باعث مشکلات در حال پیشرفت می شود.

اگر فرد درد شدید و درد کمر نسبتاً آرام داشته باشد، می تواند با مراجعه به پزشک، مشخص کند که آیا درد مزمن است یا حاد و نسبت به درمان آن اقدامات لازم را انجام دهد.

کمردرد، درد رایجی است که می تواند ناراحت کننده و تضعیف کننده باشد و این مشکل می تواند ناشی از آسیب، فعالیت و برخی مشکلات پزشکی باشد. کمردرد، به دلایل مختلف می تواند بر افراد در هر سنی تاثیر بگذارد که همانطور که افراد مسن تر می شوند، احتمال گسترش درد کمر به دلیل عواملی چون کارهای قبلی و بیماری های دیسک فاسد شده افزایش می یابد.

درد در قسمت پایین کمر ممکن است به ستون فقرات (کمری استخوانی)، دیسک ها بین مهره های ستون فقرات، طناب نخاعی و اعصاب، ماهیچه های پشت کمر، اندام های داخلی شکمی و لگن و پوست اطراف ناحیه کمری ارتباط داشته باشد. درد بالای کمر، ممکن است مرتبط با اختلالات آئورت، تومور در سینه و التهاب ستون فقرات فرد بیمار باشد.

علل کمر درد :

کمر انسان از یک ساختار پیچیده که ماهیچه ها، رباط ها، تاندون ها و استخوان ها را شامل می شود تشکیل شده است که با هم برای حمایت از بدن عمل می کنند و ما را قادر می سازند که به اطراف حرکت کنیم.

بخش های ستون فقرات با پدهایی شبیه غضروف که دیسک نامیده می شوند، محافظت خواهند شد. مشکلات هر یک از این مولفه ها می تواند منجر به کمر درد برای هر فرد شود. در برخی از موارد کمر درد، علت آن نامشخص است. آسیب می تواند ناشی از فشار، شرایط پزشکی و وضعیت ضعیف در میان سایر افراد و انسان ها باشد.

 

 

بیشتر بخوانید:

نشانه های آرتروز زانو در آقایان و بانوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *